Gezond, maar vooral erg lekker! .
Goede voornemens zijn fijn, maar nu eraan houden!

Iedereen start het jaar met zijn of haar goede voornemens, maar een handje vol houdt zich er ook daadwerkelijk aan. Gezonder eten, kleinere porties, meer bewegen. Noem maar op! We kennen ook alle excuses waarom het niet lukt; “te weinig tijd, andere prioriteiten, komt volgende week wel”. Maar waarom het je zelf zo moeilijk maken. Want lekker eten, maar ook gezond eten gaan prima hand in hand samen. Chefkok Robbert Hulsteijn van Hotel Papendal is van deze stelling overtuigd! En om je de winter door te helpen deelt hij een recept met ons wat naast heel gezond, ook enorm lekker is! En nog een fijn voordeel… het is zo gemaakt! We zijn benieuwd wie het recept eens gaat proberen! Deel het gerust met ons.
“Binnen een handomdraai zet je een gezonde, maar vooral lekkere maaltijd op tafel”


1 liter soep (4) personen
Ingrediënten
- 250 gram zoete aardappel
- 250 gram pompoen
- 1 rode peper
- ½ liter groentebouillon
- 1 ui
- 200 gram Hüttenkäse
- 20 gram pompoenpitten
- Pompoenpitolie
Werkwijze
- Schil de pompoen en de zoete aardappels, was deze en snij deze in blokjes van 1 cm.
- Schil de ui en snij deze zeer fijn, doe dit ook met de halve rode peper.
- Zet een pan op het vuur en verwarm de pompoenpitolie (een scheutje).
- Voeg de ui en de rode peper toe aan de warme olie en bak de ui glazig.
- Voeg daarna de aardappels en pompoen toe en laat deze even mee garen zodat deze de smaak opneemt van de ui en peper.
- Voeg de bouillon toe aan de massa in de pan en laat deze 20 minuutjes zachtjes doorkoken.
- Pureer de soep met een staafmixer en breng deze, indien nodig, op smaak met wat zout en peper.
- Serveer hem in een groot bord of kom met een paar geroosterde pompoenpitten en wat druppels pompoenpitolie, verse koriander en Hüttenkäse.
Lekker én toch ook gezond.
Wist je dat Hüttenkäse rijk is aan proteïne en heel weinig vet bevat? Zo weet ook niet iedereen dat zoete aardappel een aangetaste weerstand kan versterken door het moduleren van antioxidant afweersystemen. En pompoen is erg goed voor ons immuunsysteem.